kamdoskoly.cz › Střední Domažlice

Střední odborné učiliště

Prokopa Velikého 640, Týnské Předměstí, Domažlice, 344 01 · Plzeňský kraj

maturitní i učební oboryzřizovatel: kraj

Obory: maturitní s praxí (L), učební obory (H)

2,2×
přihlášek na 1 místo (2025)
664 přihlášek na 302 míst
20 %
nejslabší přijatý — test CERMAT (2025)
nejnižší výsledek mezi přijatými
34 %
průměr přijatých — test CERMAT (2025)
656
žáků v denním studiu (49 % kapacity)
29 %
v maturitních oborech (189)

Žáci: školní rok 2025/26, výkaz M-8 MŠMT · přijímačky: otevřená data CERMAT, 1. kolo.

Jak těžké je se dostat (jednotné přijímačky)

RokOborMístPřihlášekPřijatoNejslabší přijatýPrůměr přijatých
2025Kadeřník – Stod 43 108 (2,5 na místo) 43 — —
2025Kadeřník 17 99 (5,8 na místo) 17 — —
2025Obráběč kovů – se zaměřením na obsluhu CNC strojů 42 76 (1,8 na místo) 22 — —
2025Truhlář 24 70 (2,9 na místo) 20 — —
2025Elektromechanik pro zařízení a přístroje 24 59 (2,5 na místo) 20 — —
2025Kosmetické služby 12 59 (4,9 na místo) 12 25 % 42 %
2025Kuchař - číšník 30 55 (1,8 na místo) 16 — —
2025Mechanik seřizovač 30 34 (1,1 na místo) 15 20 % 31 %
2025Mechanik elektrotechnik – L0+H v zaměření 26-52-H/01 Elektromechanik pro zařízení a přístroje 12 24 (2 na místo) 11 20 % 35 %
2025Gastronomie – L0+H v zaměření 65-51-H/01 Kuchař-číšník 15 22 (1,5 na místo) 8 21 % 28 %
2025Strojní mechanik – se zaměřením na obsluhu lisů pro vstřikování plastů 6 19 (3,2 na místo) 6 — —
2025Strojní mechanik 24 16 (0,7 na místo) 4 — —
2025Strojní mechanik – se zaměřením nástrojař 6 11 (1,8 na místo) 3 — —
2025Prodavač 12 8 (0,7 na místo) 3 — —
2025Mechanik seřizovač – se zaměřením technologie zpracování plastů 5 4 (0,8 na místo) 2 — —
2024Kadeřník – Stod 43 99 (2,3 na místo) 43 — —
2024Kadeřník – Domažlice 17 91 (5,4 na místo) 16 — —
2024Obráběč kovů – se zaměřením na obsluhu CNC strojů 42 66 (1,6 na místo) 22 — —
2024Kuchař - číšník 30 60 (2 na místo) 18 — —
2024Kosmetické služby 12 56 (4,7 na místo) 11 28 % 39 %
2024Elektromechanik pro zařízení a přístroje – se zaměřením automatizace, robotizace a bezpečnostní systémy 24 48 (2 na místo) 16 — —
2024Truhlář 24 44 (1,8 na místo) 14 — —
2024Mechanik elektrotechnik – 26-52-H/01 Elektromechanik pro zařízení a přístroje 12 33 (2,8 na místo) 12 24 % 40 %
2024Strojní mechanik 24 26 (1,1 na místo) 3 — —
2024Mechanik seřizovač 30 24 (0,8 na místo) 9 32 % 45 %
2024Strojní mechanik – se zaměřením na obsluhu lisů pro vstřikování plastů 10 24 (2,4 na místo) 8 — —
2024Strojní mechanik – se zaměřením nástrojař 6 14 (2,3 na místo) 3 — —
2024Gastronomie – 65-51-H/01 Kuchař-číšník 15 12 (0,8 na místo) 4 — —
2024Prodavač 12 10 (0,8 na místo) 0 — —
2024Mechanik seřizovač – se zaměřením technologie zpracování plastů 5 3 (0,6 na místo) 1 — —

Jednotná přijímací zkouška CERMAT (čeština + matematika), 1. kolo, výsledky v % z maxima bodů. „Nejslabší přijatý" = nejnižší výsledek testů mezi přijatými — školy mohou přičítat body za známky či olympiády, nejde o oficiální bodovou hranici. Zdroj: otevřená data CERMAT. Srovnání všech gymnázií: Kolik bodů potřebuješ na gymnázium.

Co zjistila poslední inspekce (2025)

✓ Silné stránky podle ČŠI

⚠ Slabé stránky a příležitosti ke zlepšení

Doslovné citace z inspekční zprávy ČŠI (úřední dokument; čísla odkazují na kritéria ČŠI). Celá zpráva (PDF) · starší zprávy na portálu ČŠI.

Karta školy

Ředitel/ka
Mgr. Zdeňka Buršíková (ve funkci od 2009)
E-mail
skola@soudom-stod.cz; sedlackova@soudom-stod.cz
Web
www.soudom.cz
Adresa
Prokopa Velikého 640, Týnské Předměstí, Domažlice, 344 01
Zřizovatel
kraj
Kapacita
1 335 žáků
Inspekce ČŠI
3× za posledních 10 let, naposledy 2025
REDIZO
600008941
Profil na portálu ČŠI Výroční zpráva Web školy 📷 Prohlédnout budovu ⚖️ Porovnat s jinou školou

Podobné školy v okolí

VOŠ, Obch.akademie a Střed.zdravot.školaErbenova 184, Domažlice · 1 kmSOŠ a SOUJana Littrowa 122, Horšovský Týn · 8.8 kmSoukromá SOŠ a Gymnázium BEAN, s.r.o.Trnkova 125, Staňkov · 15.8 km

Časté otázky

Jak těžké je dostat se na Střední odborné učiliště?

V 1. kole přijímaček 2025 se hlásilo 664 uchazečů na 302 míst (2,2 na místo). Nejslabší přijatý měl z testů CERMAT 20 %, průměr přijatých 34 %. Trénink jednotné zkoušky zdarma: cvicnetesty.cz.

Jak se na školu podávají přihlášky?

Přihlášky na střední školy se podávají elektronicky přes DIPSY do 20. února (talentové obory do 30. listopadu). Můžeš podat 3 přihlášky s závazným pořadím priorit.

Kolik žáků škola má?

Ve školním roce 2025/26 má 656 žáků v denním studiu, z toho 29 % v maturitních oborech.

→ Otevřít mapu všech středních škol · na přijímačky trénuj na cvicnetesty.cz