kamdoskoly.cz › Střední Nový Jičín

Střední škola technická a zemědělská

U Jezu 7, Žilina, Nový Jičín, 741 01 · Moravskoslezský kraj

maturitní i učební oboryzřizovatel: kraj

Obory: maturitní obory (M), maturitní s praxí (L), učební obory (H), jednodušší učební (E)

1,7×
přihlášek na 1 místo (2025)
472 přihlášek na 282 míst
16 %
nejslabší přijatý — test CERMAT (2025)
nejnižší výsledek mezi přijatými
35 %
průměr přijatých — test CERMAT (2025)
574
žáků v denním studiu (77 % kapacity)
43 %
v maturitních oborech (247)

Žáci: školní rok 2025/26, výkaz M-8 MŠMT · přijímačky: otevřená data CERMAT, 1. kolo.

Jak těžké je se dostat (jednotné přijímačky)

RokOborMístPřihlášekPřijatoNejslabší přijatýPrůměr přijatých
2025Opravář zemědělských strojů 30 83 (2,8 na místo) 30 — —
2025Podnikání 30 70 (2,3 na místo) 30 17 % 31 %
2025Ekologie a životní prostředí 30 68 (2,3 na místo) 25 22 % 41 %
2025Agropodnikání 30 47 (1,6 na místo) 12 20 % 35 %
2025Truhlář 24 46 (1,9 na místo) 19 — —
2025Instalatér 24 45 (1,9 na místo) 16 — —
2025Mechanik strojů a zařízení 30 28 (0,9 na místo) 12 16 % 35 %
2025Zedník 12 20 (1,7 na místo) 3 — —
2025Tesař 12 19 (1,6 na místo) 2 — —
2025Strojní mechanik 24 18 (0,8 na místo) 2 — —
2025Obráběč kovů 12 15 (1,3 na místo) 4 — —
2025Nástrojař 12 9 (0,8 na místo) 4 — —
2025Stavební práce 12 4 (0,3 na místo) 2 — —
2024Opravář zemědělských strojů 30 114 (3,8 na místo) 30 — —
2024Podnikání 30 68 (2,3 na místo) 30 17 % 33 %
2024Instalatér 24 64 (2,7 na místo) 23 — —
2024Truhlář 24 63 (2,6 na místo) 24 — —
2024Ekologie a životní prostředí 30 59 (2 na místo) 22 15 % 45 %
2024Agropodnikání 30 51 (1,7 na místo) 20 15 % 40 %
2024Strojní mechanik 24 43 (1,8 na místo) 13 — —
2024Mechanik strojů a zařízení 30 29 (1 na místo) 12 19 % 36 %
2024Tesař 12 26 (2,2 na místo) 10 — —
2024Zedník 12 25 (2,1 na místo) 7 — —
2024Nástrojař 12 24 (2 na místo) 3 — —
2024Obráběč kovů 12 23 (1,9 na místo) 5 — —
2024Stavební práce 12 3 (0,3 na místo) 1 — —

Jednotná přijímací zkouška CERMAT (čeština + matematika), 1. kolo, výsledky v % z maxima bodů. „Nejslabší přijatý" = nejnižší výsledek testů mezi přijatými — školy mohou přičítat body za známky či olympiády, nejde o oficiální bodovou hranici. Zdroj: otevřená data CERMAT. Srovnání všech gymnázií: Kolik bodů potřebuješ na gymnázium.

Co zjistila poslední inspekce (2026)

✓ Silné stránky podle ČŠI

⚠ Slabé stránky a příležitosti ke zlepšení

Doslovné citace z inspekční zprávy ČŠI (úřední dokument; čísla odkazují na kritéria ČŠI). Celá zpráva (PDF) · starší zprávy na portálu ČŠI.

Karta školy

Ředitel/ka
Mgr. Barbora Bezunková (ve funkci od 2022)
E-mail
kusy@tznj.cz
Web
www.tznj.cz
Adresa
U Jezu 7, Žilina, Nový Jičín, 741 01
Zřizovatel
kraj
Kapacita
750 žáků
Cizí jazyky
německý, ruský, anglický
Inspekce ČŠI
2× za posledních 10 let, naposledy 2026
REDIZO
600016846
Profil na portálu ČŠI Výroční zpráva Web školy 📷 Prohlédnout budovu ⚖️ Porovnat s jinou školou

Podobné školy v okolí

Mendelova střední školaDivadelní 138/4, Nový Jičín · 1.3 kmEDUCA - SOŠ, s.r.o.B. Martinů 1994/4, Nový Jičín · 2 kmSŠ a VOŠ KopřivniceHusova 1302/11, Kopřivnice · 9.6 km

Časté otázky

Jak těžké je dostat se na Střední škola technická a zemědělská?

V 1. kole přijímaček 2025 se hlásilo 472 uchazečů na 282 míst (1,7 na místo). Nejslabší přijatý měl z testů CERMAT 16 %, průměr přijatých 35 %. Trénink jednotné zkoušky zdarma: cvicnetesty.cz.

Jak se na školu podávají přihlášky?

Přihlášky na střední školy se podávají elektronicky přes DIPSY do 20. února (talentové obory do 30. listopadu). Můžeš podat 3 přihlášky s závazným pořadím priorit.

Kolik žáků škola má?

Ve školním roce 2025/26 má 574 žáků v denním studiu, z toho 43 % v maturitních oborech.

→ Otevřít mapu všech středních škol · na přijímačky trénuj na cvicnetesty.cz