kamdoskoly.cz › Střední Rokycany

Střední škola

Jeřabinová 96, Plzeňské Předměstí, Rokycany, 337 01 · Plzeňský kraj

maturitní i učební oboryzřizovatel: kraj

Obory: maturitní s praxí (L), učební obory (H)

1,3×
přihlášek na 1 místo (2025)
602 přihlášek na 458 míst
14 %
nejslabší přijatý — test CERMAT (2025)
nejnižší výsledek mezi přijatými
29 %
průměr přijatých — test CERMAT (2025)
723
žáků v denním studiu (85 % kapacity)
27 %
v maturitních oborech (197)

Žáci: školní rok 2025/26, výkaz M-8 MŠMT · přijímačky: otevřená data CERMAT, 1. kolo.

Jak těžké je se dostat (jednotné přijímačky)

RokOborMístPřihlášekPřijatoNejslabší přijatýPrůměr přijatých
2025Mechanik opravář motorových vozidel 47 105 (2,2 na místo) 45 — —
2025Podnikání 32 83 (2,6 na místo) 32 21 % 30 %
2025Kuchař - číšník 62 74 (1,2 na místo) 34 — —
2025Opravář zemědělských strojů 26 60 (2,3 na místo) 26 — —
2025Mechanik seřizovač – 23-56-H/01 Obráběč kovů 50 39 (0,8 na místo) 19 17 % 33 %
2025Strojní mechanik 32 39 (1,2 na místo) 5 — —
2025Prodavač 32 37 (1,2 na místo) 15 — —
2025Provozní technika 32 35 (1,1 na místo) 15 14 % 26 %
2025Obchodník 32 31 (1 na místo) 13 17 % 27 %
2025Mechanik seřizovač 32 29 (0,9 na místo) 19 16 % 29 %
2025Gastronomie 32 26 (0,8 na místo) 10 14 % 24 %
2025Obráběč kovů 32 23 (0,7 na místo) 4 — —
2025Lesní mechanizátor 17 21 (1,2 na místo) 4 — —
2024Mechanik opravář motorových vozidel 45 102 (2,3 na místo) 45 — —
2024Kuchař - číšník 60 86 (1,4 na místo) 33 — —
2024Opravář zemědělských strojů 24 71 (3 na místo) 24 — —
2024Podnikání 30 58 (1,9 na místo) 23 11 % 28 %
2024Obchodník 30 45 (1,5 na místo) 7 16 % 29 %
2024Mechanik seřizovač – 23-56-H/01 Obráběč kovů 48 40 (0,8 na místo) 15 20 % 37 %
2024Strojní mechanik 30 36 (1,2 na místo) 7 — —
2024Lesní mechanizátor 15 35 (2,3 na místo) 7 — —
2024Prodavač 30 32 (1,1 na místo) 8 — —
2024Obráběč kovů 30 27 (0,9 na místo) 3 — —
2024Gastronomie 30 26 (0,9 na místo) 14 17 % 28 %
2024Mechanik seřizovač 30 20 (0,7 na místo) 14 10 % 41 %
2024Provozní technika 30 14 (0,5 na místo) 6 21 % 35 %

Jednotná přijímací zkouška CERMAT (čeština + matematika), 1. kolo, výsledky v % z maxima bodů. „Nejslabší přijatý" = nejnižší výsledek testů mezi přijatými — školy mohou přičítat body za známky či olympiády, nejde o oficiální bodovou hranici. Zdroj: otevřená data CERMAT. Srovnání všech gymnázií: Kolik bodů potřebuješ na gymnázium.

Co zjistila poslední inspekce (2026)

✓ Silné stránky podle ČŠI

⚠ Slabé stránky a příležitosti ke zlepšení

Doslovné citace z inspekční zprávy ČŠI (úřední dokument; čísla odkazují na kritéria ČŠI). Celá zpráva (PDF) · starší zprávy na portálu ČŠI.

Karta školy

Ředitel/ka
Ing. Irena Vostrá (ve funkci od 2016)
E-mail
stredni@skola-rokycany.cz
Web
www.skola-rokycany.cz
Adresa
Jeřabinová 96, Plzeňské Předměstí, Rokycany, 337 01
Zřizovatel
kraj
Kapacita
850 žáků
Cizí jazyky
německý, ruský, anglický
Inspekce ČŠI
2× za posledních 10 let, naposledy 2026
REDIZO
600009858
Profil na portálu ČŠI Výroční zpráva Web školy 📷 Prohlédnout budovu ⚖️ Porovnat s jinou školou

Podobné školy v okolí

Gymnázium a Střední odborná školaMládežníků 1115, Rokycany · 1.3 kmIntegrovaná střední škola živnostenskáŠkroupova 209/13, Plzeň · 15.9 kmSPŠ strojnická a SOŠ profesora ŠvejcaraKlatovská třída 1615/109, Plzeň · 16.3 km

Časté otázky

Jak těžké je dostat se na Střední škola?

V 1. kole přijímaček 2025 se hlásilo 602 uchazečů na 458 míst (1,3 na místo). Nejslabší přijatý měl z testů CERMAT 14 %, průměr přijatých 29 %. Trénink jednotné zkoušky zdarma: cvicnetesty.cz.

Jak se na školu podávají přihlášky?

Přihlášky na střední školy se podávají elektronicky přes DIPSY do 20. února (talentové obory do 30. listopadu). Můžeš podat 3 přihlášky s závazným pořadím priorit.

Kolik žáků škola má?

Ve školním roce 2025/26 má 723 žáků v denním studiu, z toho 27 % v maturitních oborech.

→ Otevřít mapu všech středních škol · na přijímačky trénuj na cvicnetesty.cz