kamdoskoly.cz › Střední Sušice

Střední odborná škola a SOU

U Kapličky 761, Sušice II, Sušice, 342 01 · Plzeňský kraj

maturitní i učební oboryzřizovatel: kraj

Obory: maturitní obory (M), maturitní s praxí (L), učební obory (H), jednodušší učební (E)

1,7×
přihlášek na 1 místo (2025)
586 přihlášek na 350 míst
8 %
nejslabší přijatý — test CERMAT (2025)
nejnižší výsledek mezi přijatými
30 %
průměr přijatých — test CERMAT (2025)
724
žáků v denním studiu (65 % kapacity)
30 %
v maturitních oborech (215)

Žáci: školní rok 2025/26, výkaz M-8 MŠMT · přijímačky: otevřená data CERMAT, 1. kolo.

Jak těžké je se dostat (jednotné přijímačky)

RokOborMístPřihlášekPřijatoNejslabší přijatýPrůměr přijatých
2025Podnikání 60 76 (1,3 na místo) 59 12 % 27 %
2025Cestovní ruch 30 69 (2,3 na místo) 28 14 % 36 %
2025Kadeřník 28 62 (2,2 na místo) 27 — —
2025Mechanik opravář motorových vozidel 19 55 (2,9 na místo) 17 — —
2025Opravář zemědělských strojů 30 47 (1,6 na místo) 17 — —
2025Elektrikář 18 43 (2,4 na místo) 12 — —
2025Autoelektrikář 18 43 (2,4 na místo) 15 — —
2025Sociální činnost 30 38 (1,3 na místo) 14 8 % 32 %
2025Instalatér 24 36 (1,5 na místo) 12 — —
2025Elektrotechnika 30 34 (1,1 na místo) 10 21 % 33 %
2025Kuchař - číšník 24 30 (1,3 na místo) 6 — —
2025Truhlář 12 27 (2,3 na místo) 10 — —
2025Zedník 12 14 (1,2 na místo) 1 — —
2025Stravovací a ubytovací služby 15 12 (0,8 na místo) 8 — —
2024Podnikání 60 73 (1,2 na místo) 50 9 % 32 %
2024Kadeřník 28 66 (2,4 na místo) 24 — —
2024Opravář zemědělských strojů 30 61 (2 na místo) 30 — —
2024Mechanik opravář motorových vozidel 22 56 (2,5 na místo) 16 — —
2024Cestovní ruch 30 47 (1,6 na místo) 10 12 % 30 %
2024Elektrikář 18 43 (2,4 na místo) 13 — —
2024Kuchař - číšník 24 39 (1,6 na místo) 9 — —
2024Autoelektrikář 18 35 (1,9 na místo) 11 — —
2024Sociální činnost 30 35 (1,2 na místo) 15 22 % 37 %
2024Elektrotechnika 30 33 (1,1 na místo) 11 25 % 38 %
2024Truhlář 12 27 (2,3 na místo) 7 — —
2024Instalatér 24 27 (1,1 na místo) 8 — —
2024Stravovací a ubytovací služby 15 20 (1,3 na místo) 6 — —
2024Zednické práce 15 19 (1,3 na místo) 7 — —

Jednotná přijímací zkouška CERMAT (čeština + matematika), 1. kolo, výsledky v % z maxima bodů. „Nejslabší přijatý" = nejnižší výsledek testů mezi přijatými — školy mohou přičítat body za známky či olympiády, nejde o oficiální bodovou hranici. Zdroj: otevřená data CERMAT. Srovnání všech gymnázií: Kolik bodů potřebuješ na gymnázium.

Co zjistila poslední inspekce (2024)

✓ Silné stránky podle ČŠI

⚠ Slabé stránky a příležitosti ke zlepšení

Doslovné citace z inspekční zprávy ČŠI (úřední dokument; čísla odkazují na kritéria ČŠI). Celá zpráva (PDF) · starší zprávy na portálu ČŠI.

Karta školy

Ředitel/ka
Ing. Jaromír Kolář (ve funkci od 2010)
E-mail
kodytkova@sossusice.cz
Web
www.sossusice.cz
Adresa
U Kapličky 761, Sušice II, Sušice, 342 01
Zřizovatel
kraj
Kapacita
1 115 žáků
Cizí jazyky
německý, anglický
Inspekce ČŠI
2× za posledních 10 let, naposledy 2024
REDIZO
600009416
Profil na portálu ČŠI Výroční zpráva Web školy 📷 Prohlédnout budovu ⚖️ Porovnat s jinou školou

Podobné školy v okolí

Střední školaBlatenská 313, Horažďovice · 17 kmStřední škola zemědělská a potravinářskáNárodních mučedníků 141, Klatovy · 23.5 kmStřední škola a Základní školaOselce 1, Oselce · 25 km

Časté otázky

Jak těžké je dostat se na Střední odborná škola a SOU?

V 1. kole přijímaček 2025 se hlásilo 586 uchazečů na 350 míst (1,7 na místo). Nejslabší přijatý měl z testů CERMAT 8 %, průměr přijatých 30 %. Trénink jednotné zkoušky zdarma: cvicnetesty.cz.

Jak se na školu podávají přihlášky?

Přihlášky na střední školy se podávají elektronicky přes DIPSY do 20. února (talentové obory do 30. listopadu). Můžeš podat 3 přihlášky s závazným pořadím priorit.

Kolik žáků škola má?

Ve školním roce 2025/26 má 724 žáků v denním studiu, z toho 30 % v maturitních oborech.

→ Otevřít mapu všech středních škol · na přijímačky trénuj na cvicnetesty.cz