Pražská 702/10, Chomutov, 430 01 · Ústecký kraj
Obory: maturitní obory (M), maturitní s praxí (L), učební obory (H), jednodušší učební (E)
Žáci: školní rok 2025/26, výkaz M-8 MŠMT · přijímačky: otevřená data CERMAT, 1. kolo.
| Rok | Obor | Míst | Přihlášek | Přijato | Nejslabší přijatý | Průměr přijatých |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Kadeřník | 60 | 143 (2,4 na místo) | 59 | — | — |
| 2025 | Mechanik opravář motorových vozidel | 60 | 139 (2,3 na místo) | 56 | — | — |
| 2025 | Cukrář | 30 | 114 (3,8 na místo) | 29 | — | — |
| 2025 | Kuchař - číšník – výuka ve středisku Chomutov, Cihlářská ul. | 30 | 86 (2,9 na místo) | 26 | — | — |
| 2025 | Autotronik – 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel | 30 | 72 (2,4 na místo) | 24 | 15 % | 33 % |
| 2025 | Hotelnictví | 30 | 70 (2,3 na místo) | 26 | 10 % | 33 % |
| 2025 | Podnikání – výuka ve středisku v Chomutově, ul. Pražská | 34 | 66 (1,9 na místo) | 34 | 15 % | 30 % |
| 2025 | Opravář zemědělských strojů | 23 | 65 (2,8 na místo) | 16 | — | — |
| 2025 | Podnikání – výuka ve středisku v Chomutově, ul. Cihlářská | 30 | 54 (1,8 na místo) | 30 | 20 % | 34 % |
| 2025 | Operátor skladování | 30 | 53 (1,8 na místo) | 18 | — | — |
| 2025 | Kuchař - číšník – výuka ve středisku v Kadani | 23 | 44 (1,9 na místo) | 11 | — | — |
| 2025 | Zemědělec - farmář | 23 | 42 (1,8 na místo) | 18 | — | — |
| 2025 | Obráběč kovů | 30 | 37 (1,2 na místo) | 8 | — | — |
| 2025 | Strojní mechanik – výuka ve středisku školy Chomutov, Pražská | 30 | 36 (1,2 na místo) | 9 | — | — |
| 2025 | Prodavačské práce | 15 | 36 (2,4 na místo) | 15 | — | — |
| 2025 | Pečovatelské služby | 15 | 33 (2,2 na místo) | 15 | — | — |
| 2025 | Mechanik seřizovač – 23-56-H/01 Obráběč kovů | 30 | 32 (1,1 na místo) | 18 | 18 % | 33 % |
| 2025 | Prodavač | 28 | 32 (1,1 na místo) | 7 | — | — |
| 2025 | Pekař | 18 | 31 (1,7 na místo) | 2 | — | — |
| 2025 | Zednické práce | 15 | 26 (1,7 na místo) | 14 | — | — |
| 2025 | Strojní mechanik – výuka ve středisku školy v Kadani | 28 | 23 (0,8 na místo) | 10 | — | — |
| 2025 | Zahradnické práce – běžná třída - výuka ve středisku v Jirkově | 8 | 20 (2,5 na místo) | 8 | — | — |
| 2025 | Opravářské práce – speciální třída pro žáky s lehkým mentálním postižením | 14 | 19 (1,4 na místo) | 14 | — | — |
| 2025 | Stravovací a ubytovací služby – běžná třída | 8 | 19 (2,4 na místo) | 7 | — | — |
| 2025 | Opravářské práce – běžná třída | 16 | 18 (1,1 na místo) | 10 | — | — |
| 2025 | Stravovací a ubytovací služby – speciální třída pro žáky s lehkým mentálním postižením | 7 | 16 (2,3 na místo) | 7 | — | — |
| 2025 | Zahradnické práce – speciální třída pro žáky s lehkým mentálním postižením - středisko Jirkov | 7 | 15 (2,1 na místo) | 6 | — | — |
| 2025 | Zahradník | 12 | 15 (1,3 na místo) | 5 | — | — |
| 2025 | Zahradnické práce – běžná třída - výuka ve středisku v Kadani | 15 | 14 (0,9 na místo) | 5 | — | — |
| 2025 | Řezník - uzenář | 12 | 7 (0,6 na místo) | 2 | — | — |
| 2025 | Šití oděvů – speciální třída pro žáky s lehkým mentálním postižením | 7 | 6 (0,9 na místo) | 4 | — | — |
| 2025 | Šití oděvů – běžná třída | 8 | 5 (0,6 na místo) | 1 | — | — |
| 2025 | Praktická škola dvouletá – speciální třída pro žáky se středně těžkým mentálním postižením | 12 | 1 (0,1 na místo) | 1 | — | — |
| 2024 | Cukrář | 30 | 121 (4 na místo) | 30 | — | — |
| 2024 | Mechanik opravář motorových vozidel | 60 | 115 (1,9 na místo) | 44 | — | — |
| 2024 | Kadeřník | 60 | 107 (1,8 na místo) | 40 | — | — |
| 2024 | Kuchař - číšník – výuka ve středisku Chomutov, Cihlářská 4132 | 30 | 103 (3,4 na místo) | 29 | — | — |
| 2024 | Podnikání | 34 | 85 (2,5 na místo) | 34 | 17 % | 34 % |
| 2024 | Hotelnictví | 30 | 62 (2,1 na místo) | 25 | 15 % | 34 % |
| 2024 | Autotronik – 23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel | 30 | 58 (1,9 na místo) | 23 | 16 % | 35 % |
| 2024 | Operátor skladování | 30 | 55 (1,8 na místo) | 21 | — | — |
| 2024 | Prodavačské práce – běžná třída | 16 | 45 (2,8 na místo) | 15 | — | — |
| 2024 | Strojní mechanik – výuka ve středisku Chomutov | 30 | 42 (1,4 na místo) | 7 | — | — |
| 2024 | Opravář zemědělských strojů | 23 | 42 (1,8 na místo) | 20 | — | — |
| 2024 | Obráběč kovů | 30 | 41 (1,4 na místo) | 5 | — | — |
| 2024 | Prodavač | 28 | 39 (1,4 na místo) | 14 | — | — |
| 2024 | Mechanik seřizovač – 23-56-H/01 Obráběč kovů | 30 | 35 (1,2 na místo) | 14 | 22 % | 34 % |
| 2024 | Pekař | 18 | 34 (1,9 na místo) | 10 | — | — |
| 2024 | Kuchař - číšník – výuka ve středisku Kadaň | 23 | 34 (1,5 na místo) | 17 | — | — |
| 2024 | Zemědělec - farmář | 12 | 32 (2,7 na místo) | 11 | — | — |
| 2024 | Pečovatelské služby – běžná třída | 9 | 32 (3,6 na místo) | 9 | — | — |
| 2024 | Strojní mechanik – výuka ve středisku Kadaň | 28 | 28 (1 na místo) | 13 | — | — |
| 2024 | Stravovací a ubytovací služby – speciální třída pro žáky s lehkým mentálním postižením | 14 | 22 (1,6 na místo) | 14 | — | — |
| 2024 | Stravovací a ubytovací služby – běžná třída | 16 | 21 (1,3 na místo) | 10 | — | — |
| 2024 | Zednické práce | 15 | 18 (1,2 na místo) | 10 | — | — |
| 2024 | Zahradnické práce – výuka ve středisku Jirkov, speciální třída pro žáky s lehkým mentálním postižením | 14 | 18 (1,3 na místo) | 11 | — | — |
| 2024 | Opravářské práce – běžná třída | 16 | 16 (1 na místo) | 10 | — | — |
| 2024 | Zahradnické práce – výuka ve středisku Kadaň, běžná třída | 15 | 15 (1 na místo) | 6 | — | — |
| 2024 | Řezník - uzenář | 12 | 13 (1,1 na místo) | 8 | — | — |
| 2024 | Zahradnické práce – výuka ve středisku Jirkov, běžná třída | 8 | 13 (1,6 na místo) | 6 | — | — |
| 2024 | Opravářské práce – speciální třída pro žáky s lehkým mentálním postižením | 14 | 10 (0,7 na místo) | 9 | — | — |
| 2024 | Zahradník | 12 | 9 (0,8 na místo) | 3 | — | — |
| 2024 | Šití oděvů – běžná třída | 8 | 7 (0,9 na místo) | 4 | — | — |
| 2024 | Praktická škola dvouletá – speciální třída pro žáky se středně těžkým mentálním postižením | 12 | 6 (0,5 na místo) | 6 | — | — |
| 2024 | Šití oděvů – speciální třída pro žáky s lehkým mentálním postižením | 7 | 4 (0,6 na místo) | 1 | — | — |
Jednotná přijímací zkouška CERMAT (čeština + matematika), 1. kolo, výsledky v % z maxima bodů. „Nejslabší přijatý" = nejnižší výsledek testů mezi přijatými — školy mohou přičítat body za známky či olympiády, nejde o oficiální bodovou hranici. Zdroj: otevřená data CERMAT. Srovnání všech gymnázií: Kolik bodů potřebuješ na gymnázium.
✓ Silné stránky podle ČŠI
⚠ Slabé stránky a příležitosti ke zlepšení
Doslovné citace z inspekční zprávy ČŠI (úřední dokument; čísla odkazují na kritéria ČŠI). Celá zpráva (PDF) · starší zprávy na portálu ČŠI.
V 1. kole přijímaček 2025 se hlásilo 1 389 uchazečů na 738 míst (1,9 na místo). Nejslabší přijatý měl z testů CERMAT 10 %, průměr přijatých 32 %. Trénink jednotné zkoušky zdarma: cvicnetesty.cz.
Přihlášky na střední školy se podávají elektronicky přes DIPSY do 20. února (talentové obory do 30. listopadu). Můžeš podat 3 přihlášky s závazným pořadím priorit.
Ve školním roce 2025/26 má 1 423 žáků v denním studiu, z toho 18 % v maturitních oborech.
→ Otevřít mapu všech středních škol · na přijímačky trénuj na cvicnetesty.cz