kamdoskoly.cz › Střední Ostrava

SŠ stavební a dřevozpracující

U Studia 2654/33, Zábřeh, Ostrava, 700 30 · Moravskoslezský kraj

maturitní i učební oboryzřizovatel: kraj

Obory: maturitní s praxí (L), učební obory (H), jednodušší učební (E)

2×
přihlášek na 1 místo (2025)
563 přihlášek na 276 míst
15 %
nejslabší přijatý — test CERMAT (2025)
nejnižší výsledek mezi přijatými
31 %
průměr přijatých — test CERMAT (2025)
513
žáků v denním studiu (68 % kapacity)
13 %
v maturitních oborech (68)

Žáci: školní rok 2025/26, výkaz M-8 MŠMT · přijímačky: otevřená data CERMAT, 1. kolo.

Jak těžké je se dostat (jednotné přijímačky)

RokOborMístPřihlášekPřijatoNejslabší přijatýPrůměr přijatých
2025Truhlář 48 108 (2,3 na místo) 45 — —
2025Instalatér 24 97 (4 na místo) 24 — —
2025Operátor dřevařské a nábytkářské výroby – Technik CNC dřevoobráběcích strojů 24 47 (2 na místo) 24 16 % 32 %
2025Zedník 24 45 (1,9 na místo) 17 — —
2025Malíř a lakýrník 12 45 (3,8 na místo) 8 — —
2025Tesař 12 43 (3,6 na místo) 12 — —
2025Zedník – Obkladač 24 41 (1,7 na místo) 21 — —
2025Montér suchých staveb 12 39 (3,3 na místo) 7 — —
2025Nábytkářská a dřevařská výroba 15 26 (1,7 na místo) 15 27 % 34 %
2025Stavební provoz 15 18 (1,2 na místo) 15 15 % 27 %
2025Truhlářská a čalounická výroba 14 14 (1 na místo) 6 — —
2025Strojírenské práce – Zámečnické práce ve stavebnictví 14 13 (0,9 na místo) 6 — —
2025Stavební práce – Stavební výroba 24 12 (0,5 na místo) 5 — —
2025Zednické práce 7 8 (1,1 na místo) 2 — —
2025Malířské a natěračské práce 7 7 (1 na místo) 2 — —
2024Truhlář 48 98 (2 na místo) 31 — —
2024Instalatér 24 74 (3,1 na místo) 23 — —
2024Zedník 24 49 (2 na místo) 21 — —
2024Malíř a lakýrník 12 39 (3,3 na místo) 12 — —
2024Montér suchých staveb 12 36 (3 na místo) 11 — —
2024Operátor dřevařské a nábytkářské výroby – Technik CNC dřevoobráběcích strojů 24 33 (1,4 na místo) 17 23 % 39 %
2024Tesař 12 30 (2,5 na místo) 7 — —
2024Nábytkářská a dřevařská výroba 15 29 (1,9 na místo) 15 29 % 43 %
2024Zedník – Obkladač 24 21 (0,9 na místo) 12 — —
2024Strojírenské práce – Zámečnické práce ve stavebnictví 14 20 (1,4 na místo) 12 — —
2024Stavební práce – stavební výroba 24 17 (0,7 na místo) 11 — —
2024Stavební provoz 15 16 (1,1 na místo) 15 10 % 27 %
2024Truhlářská a čalounická výroba – Truhlářské práce 14 15 (1,1 na místo) 6 — —
2024Zednické práce 8 15 (1,9 na místo) 8 — —
2024Malířské a natěračské práce 8 10 (1,3 na místo) 2 — —

Jednotná přijímací zkouška CERMAT (čeština + matematika), 1. kolo, výsledky v % z maxima bodů. „Nejslabší přijatý" = nejnižší výsledek testů mezi přijatými — školy mohou přičítat body za známky či olympiády, nejde o oficiální bodovou hranici. Zdroj: otevřená data CERMAT. Srovnání všech gymnázií: Kolik bodů potřebuješ na gymnázium.

Co zjistila poslední inspekce (2025)

✓ Silné stránky podle ČŠI

⚠ Slabé stránky a příležitosti ke zlepšení

Doslovné citace z inspekční zprávy ČŠI (úřední dokument; čísla odkazují na kritéria ČŠI). Celá zpráva (PDF) · starší zprávy na portálu ČŠI.

Karta školy

Ředitel/ka
Mgr. Lukáš Šubert (ve funkci od 2020)
E-mail
sekretariat@soustav-ostrava.cz
Web
soustav-ostrava.cz
Adresa
U Studia 2654/33, Zábřeh, Ostrava, 700 30
Zřizovatel
kraj
Kapacita
750 žáků
Cizí jazyky
anglický
Inspekce ČŠI
3× za posledních 10 let, naposledy 2025
REDIZO
600017702
Profil na portálu ČŠI Výroční zpráva Web školy 📷 Prohlédnout budovu ⚖️ Porovnat s jinou školou

Podobné školy v okolí

SOŠ umělecká a gymnázium, s.r.o.Hulvácká 384/1, Ostrava · 1.2 kmMŠ, ZŠ speciální a PrŠ Diakonie ČCEMitušova 1115/8, Ostrava · 1.8 kmHotelová škola, Ostrava, příspěvková organizaceKrakovská 1095/33, Ostrava · 2 km

Časté otázky

Jak těžké je dostat se na SŠ stavební a dřevozpracující?

V 1. kole přijímaček 2025 se hlásilo 563 uchazečů na 276 míst (2 na místo). Nejslabší přijatý měl z testů CERMAT 15 %, průměr přijatých 31 %. Trénink jednotné zkoušky zdarma: cvicnetesty.cz.

Jak se na školu podávají přihlášky?

Přihlášky na střední školy se podávají elektronicky přes DIPSY do 20. února (talentové obory do 30. listopadu). Můžeš podat 3 přihlášky s závazným pořadím priorit.

Kolik žáků škola má?

Ve školním roce 2025/26 má 513 žáků v denním studiu, z toho 13 % v maturitních oborech.

→ Otevřít mapu všech středních škol · na přijímačky trénuj na cvicnetesty.cz