Bělíkova 1387, Frýdlant, 464 01 · Liberecký kraj
Obory: maturitní obory (M), maturitní s praxí (L), učební obory (H), jednodušší učební (E)
Žáci: školní rok 2025/26, výkaz M-8 MŠMT · přijímačky: otevřená data CERMAT, 1. kolo.
| Rok | Obor | Míst | Přihlášek | Přijato | Nejslabší přijatý | Průměr přijatých |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Podnikání | 23 | 75 (3,3 na místo) | 23 | 24 % | 40 % |
| 2025 | Veterinářství | 20 | 73 (3,7 na místo) | 20 | 39 % | 53 % |
| 2025 | Zemědělec - farmář | 17 | 55 (3,2 na místo) | 17 | — | — |
| 2025 | Opravář zemědělských strojů | 14 | 51 (3,6 na místo) | 14 | — | — |
| 2025 | Obchodní akademie | 15 | 45 (3 na místo) | 9 | 34 % | 46 % |
| 2025 | Přírodovědné lyceum | 30 | 44 (1,5 na místo) | 7 | 42 % | 54 % |
| 2025 | Agropodnikání | 12 | 36 (3 na místo) | 12 | 35 % | 45 % |
| 2025 | Kuchař - číšník | 12 | 36 (3 na místo) | 11 | — | — |
| 2025 | Sociální činnost | 15 | 33 (2,2 na místo) | 10 | 34 % | 41 % |
| 2025 | Zahradník | 12 | 32 (2,7 na místo) | 12 | — | — |
| 2025 | Pekař | 10 | 30 (3 na místo) | 10 | — | — |
| 2025 | Strojní mechanik | 12 | 27 (2,3 na místo) | 9 | — | — |
| 2025 | Lesní mechanizátor | 10 | 18 (1,8 na místo) | 7 | — | — |
| 2025 | Strojírenské práce | 9 | 16 (1,8 na místo) | 8 | — | — |
| 2025 | Pečovatelské služby | 8 | 16 (2 na místo) | 7 | — | — |
| 2025 | Stravovací a ubytovací služby | 8 | 13 (1,6 na místo) | 6 | — | — |
| 2025 | Potravinářská výroba | 8 | 12 (1,5 na místo) | 5 | — | — |
| 2025 | Řezník - uzenář | 8 | 11 (1,4 na místo) | 6 | — | — |
| 2025 | Prodavač | 8 | 11 (1,4 na místo) | 3 | — | — |
| 2025 | Zpracovatel dřeva | 8 | 9 (1,1 na místo) | 0 | — | — |
| 2025 | Zedník | 8 | 4 (0,5 na místo) | 0 | — | — |
| 2025 | Zednické práce | 8 | 3 (0,4 na místo) | 0 | — | — |
| 2024 | Veterinářství | 20 | 61 (3,1 na místo) | 17 | 38 % | 55 % |
| 2024 | Zemědělec - farmář | 20 | 60 (3 na místo) | 18 | — | — |
| 2024 | Opravář zemědělských strojů | 14 | 52 (3,7 na místo) | 14 | — | — |
| 2024 | Obchodní akademie | 24 | 52 (2,2 na místo) | 8 | 42 % | 56 % |
| 2024 | Kuchař - číšník | 12 | 44 (3,7 na místo) | 12 | — | — |
| 2024 | Podnikání | 23 | 38 (1,7 na místo) | 15 | 27 % | 42 % |
| 2024 | Sociální činnost | 15 | 35 (2,3 na místo) | 3 | — | — |
| 2024 | Ekologie a životní prostředí | 15 | 32 (2,1 na místo) | 2 | — | — |
| 2024 | Agropodnikání | 12 | 32 (2,7 na místo) | 7 | 46 % | 61 % |
| 2024 | Lesní mechanizátor | 10 | 32 (3,2 na místo) | 9 | — | — |
| 2024 | Strojní mechanik | 10 | 27 (2,7 na místo) | 7 | — | — |
| 2024 | Pekař | 10 | 27 (2,7 na místo) | 8 | — | — |
| 2024 | Zahradník | 10 | 25 (2,5 na místo) | 10 | — | — |
| 2024 | Stravovací a ubytovací služby | 8 | 23 (2,9 na místo) | 8 | — | — |
| 2024 | Strojírenské práce | 9 | 19 (2,1 na místo) | 8 | — | — |
| 2024 | Prodavač | 8 | 15 (1,9 na místo) | 8 | — | — |
| 2024 | Pečovatelské služby | 8 | 14 (1,8 na místo) | 7 | — | — |
| 2024 | Zednické práce | 8 | 12 (1,5 na místo) | 3 | — | — |
| 2024 | Potravinářská výroba | 8 | 11 (1,4 na místo) | 2 | — | — |
| 2024 | Zpracovatel dřeva | 8 | 10 (1,3 na místo) | 4 | — | — |
| 2024 | Řezník - uzenář | 8 | 9 (1,1 na místo) | 3 | — | — |
Jednotná přijímací zkouška CERMAT (čeština + matematika), 1. kolo, výsledky v % z maxima bodů. „Nejslabší přijatý" = nejnižší výsledek testů mezi přijatými — školy mohou přičítat body za známky či olympiády, nejde o oficiální bodovou hranici. Zdroj: otevřená data CERMAT. Srovnání všech gymnázií: Kolik bodů potřebuješ na gymnázium.
✓ Silné stránky podle ČŠI
⚠ Slabé stránky a příležitosti ke zlepšení
Doslovné citace z inspekční zprávy ČŠI (úřední dokument; čísla odkazují na kritéria ČŠI). Celá zpráva (PDF) · starší zprávy na portálu ČŠI.
V 1. kole přijímaček 2025 se hlásilo 650 uchazečů na 275 míst (2,4 na místo). Nejslabší přijatý měl z testů CERMAT 24 %, průměr přijatých 46 %. Trénink jednotné zkoušky zdarma: cvicnetesty.cz.
Přihlášky na střední školy se podávají elektronicky přes DIPSY do 20. února (talentové obory do 30. listopadu). Můžeš podat 3 přihlášky s závazným pořadím priorit.
Ve školním roce 2025/26 má 720 žáků v denním studiu, z toho 41 % v maturitních oborech.
→ Otevřít mapu všech středních škol · na přijímačky trénuj na cvicnetesty.cz