kamdoskoly.cz › Střední Roudnice nad Labem

SOŠ a SOU

Neklanova 1806, Roudnice nad Labem, 413 01 · Ústecký kraj

maturitní i učební oboryzřizovatel: kraj

Obory: maturitní obory (M), maturitní s praxí (L), učební obory (H), jednodušší učební (E)

1,7×
přihlášek na 1 místo (2025)
541 přihlášek na 310 míst
14 %
nejslabší přijatý — test CERMAT (2025)
nejnižší výsledek mezi přijatými
31 %
průměr přijatých — test CERMAT (2025)
605
žáků v denním studiu (72 % kapacity)
19 %
v maturitních oborech (112)

Žáci: školní rok 2025/26, výkaz M-8 MŠMT · přijímačky: otevřená data CERMAT, 1. kolo.

Jak těžké je se dostat (jednotné přijímačky)

RokOborMístPřihlášekPřijatoNejslabší přijatýPrůměr přijatých
2025Mechanik opravář motorových vozidel 30 105 (3,5 na místo) 30 — —
2025Provozní technika 30 63 (2,1 na místo) 29 15 % 27 %
2025Cukrář 24 60 (2,5 na místo) 23 — —
2025Kuchař - číšník 30 58 (1,9 na místo) 20 — —
2025Instalatér 30 55 (1,8 na místo) 17 — —
2025Autotronik 24 51 (2,1 na místo) 24 24 % 38 %
2025Sociální činnost 30 50 (1,7 na místo) 27 14 % 30 %
2025Karosář 30 46 (1,5 na místo) 20 — —
2025Pečovatelské služby 20 23 (1,2 na místo) 10 — —
2025Zedník 30 14 (0,5 na místo) 7 — —
2025Obráběč kovů 12 13 (1,1 na místo) 0 — —
2025Zednické práce 20 3 (0,2 na místo) 0 — —
2024Mechanik opravář motorových vozidel 30 76 (2,5 na místo) 30 — —
2024Cukrář 24 71 (3 na místo) 24 — —
2024Kuchař - číšník 30 50 (1,7 na místo) 20 — —
2024Sociální činnost 30 44 (1,5 na místo) 27 12 % 30 %
2024Karosář 30 40 (1,3 na místo) 9 — —
2024Instalatér 30 40 (1,3 na místo) 19 — —
2024Provozní technika 30 27 (0,9 na místo) 25 7 % 22 %
2024Pečovatelské služby 20 25 (1,3 na místo) 14 — —
2024Autotronik 24 17 (0,7 na místo) 15 15 % 27 %
2024Zedník 30 11 (0,4 na místo) 4 — —
2024Zednické práce 20 9 (0,5 na místo) 2 — —

Jednotná přijímací zkouška CERMAT (čeština + matematika), 1. kolo, výsledky v % z maxima bodů. „Nejslabší přijatý" = nejnižší výsledek testů mezi přijatými — školy mohou přičítat body za známky či olympiády, nejde o oficiální bodovou hranici. Zdroj: otevřená data CERMAT. Srovnání všech gymnázií: Kolik bodů potřebuješ na gymnázium.

Co zjistila poslední inspekce (2024)

✓ Silné stránky podle ČŠI

⚠ Slabé stránky a příležitosti ke zlepšení

Doslovné citace z inspekční zprávy ČŠI (úřední dokument; čísla odkazují na kritéria ČŠI). Celá zpráva (PDF) · starší zprávy na portálu ČŠI.

Karta školy

Ředitel/ka
Mgr. Helena Všetečková, Ph.D. (ve funkci od 1999)
E-mail
sos.roudnice@sosasource.cz
Web
www.sosasource.cz
Adresa
Neklanova 1806, Roudnice nad Labem, 413 01
Zřizovatel
kraj
Kapacita
837 žáků
Cizí jazyky
německý, anglický
Inspekce ČŠI
2× za posledních 10 let, naposledy 2024
REDIZO
610150375
Profil na portálu ČŠI Výroční zpráva Web školy 📷 Prohlédnout budovu ⚖️ Porovnat s jinou školou

Podobné školy v okolí

Soukromá podřipská SOŠ a SOU o.p.s.Náměstí Jana z Dražic 169, Roudnice nad Labem · 1.2 kmVOŠ obalové techniky a SŠKostelní 134, Štětí · 10.2 kmStřední škola Pohoda s.r.o.Na Vinici 2244, Litoměřice · 14.7 km

Časté otázky

Jak těžké je dostat se na SOŠ a SOU?

V 1. kole přijímaček 2025 se hlásilo 541 uchazečů na 310 míst (1,7 na místo). Nejslabší přijatý měl z testů CERMAT 14 %, průměr přijatých 31 %. Trénink jednotné zkoušky zdarma: cvicnetesty.cz.

Jak se na školu podávají přihlášky?

Přihlášky na střední školy se podávají elektronicky přes DIPSY do 20. února (talentové obory do 30. listopadu). Můžeš podat 3 přihlášky s závazným pořadím priorit.

Kolik žáků škola má?

Ve školním roce 2025/26 má 605 žáků v denním studiu, z toho 19 % v maturitních oborech.

→ Otevřít mapu všech středních škol · na přijímačky trénuj na cvicnetesty.cz